Yenimahalle Kombi Servisi

Keçiören Kombi Servisi.

Yenimahalle Kombi Bakımı, Yenimahalle Petek temizleme, Kombi Tamiri, Kombi Montajı, Kombi Kart Tamir Servisi, Yenimahalle Kombi Servisi kombi servisi, kombi bakımı, kombi tamiri, kombi onarımı, kombi arızaları, petek temizliği, kombi sorunlarınıza yetkili ekibimizle en hızlı ve en uygun fiyatla çözüm sunuyoruz. Kombi Bakımı, Kombi Tamiri, Petek Temizleme, Kombi Kartı Tamiri, Kombi Montajı, Petek Montajı.

Tıkanmış Kombi Filtreleri, Kombi Bakımı Keçiören Ankara Tıkanmış Kombi Filtreleri, Kombi Bakımı Keçiören Ankara

Kombi bakımı Keçiören Ankara, Her marka kombinin yıllık bakımını, periyodik bakımını yapmaktayız. Ankara’nın merkez semtlerine hizmet vermekteyiz. 2023 yılı için kombi bakım ücreti 500 ₺ dir.
√ Kombi Bakımının Önemi:
Öncelikle kombi bakımının, sadece doğalgaz tasarrufu yapılması için değil, cihazın ömrü, sağlığımız can ve mal güvenliğimiz açısından öneminin altını çizmemiz gerekir. Kombinize yapılacak düzenli bakım, cihazınızın ve tesisatınızın ömrünü uzatır. Kombinizin bakımı yapılarak daha verimli ve daha sorunsuz çalışması sağlanır. Bu sayede, verimli çalışan kombinin tüm kapasitesinden yararlanarak yakıt tasarrufu elde edilir.
√ Kombinize bakım yapıldığında arızalanma olasılığı daha az olur,
√ Kışın en soğuk zamanlarda aşırı kabarık faturalardan kurtulursunuz,
√ Kombide arıza masrafı en aza iner,
√ Kombinin, Tesisatın ve peteklerin ömrünün daha uzun olması için; yılda bir defa kombi bakımı yaptırılmasını tavsiye ediyoruz.

Kombi bakımı yapılmazsa ne olur?

Kombiye düzenli olarak bakım yaptırmazsanız kombi istenilen performansla çalışmaz. Bakım yapılmadığı için beklediğiniz sonucu vermeyerek zamanla mekanik sorunlar vermeye başlar. Düşük bir ücretle yaptıracağınız kombi bakımını zamanında yaptırmazsanız, büyük maliyetli arızalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kombi bakımı yapılmazsa ne olur sorusuna cevaben oluşabilecek muhtemel arızaları aşağıda sıraladım, ancak bunların dışında da arızalar oluşabileceğini unutmayın.

»    Kombi bakımı yapılmazsa » Filtre Tıkanabilir.

Peteklerin içerisinde, zamanla kireçlenme, balçık, çamur ve pas gibi maddeler oluşmaya başlar. Bu yoğun kıvamdaki kirli su kombi içerisinde dolaşır. Filtre  kombinin kalbi niteliğindeki devir daim pompasına pas, kir ve atık gitmesini engeller, bu da devir pompasının bloke olmamasını sağlar. Filtrenin tıkanması durumda da devir daim pompası (kombi motoru) zorlanacağından pompa bloke olabilir. Kombi içerisine pislik gitmeyeceğinden kombinin diğer mekanik parçaları olan, eşanjör, üç yollu vana ve kılcal boruların tıkanması engellenmiş olur. Kombi bakımı esnasında filtre mutlaka temizlenmelidir. Filtrenin sürekli temiz olması bu tip arızaların oluşma ihtimalini minimuma indirir.

»    Kombi bakımı yapılmazsa » Fan Bloke Olabilir.

Kombi %91 hava ve %9 doğalgaz karışımı ile maksimum verimle çalışır. Kombi içerisinde yanan doğalgazın ortamda oluşturduğu kirli havayı dışarıya atmak ve dışarıdan kombinin ihtiyaç duyduğu kadar temiz havayı kombi içerisine verilmesini sağlamak fanın görevidir. Özellikle yaz ayrında fazla kombi çalışmadığından, toz, böcekler, arılar, bazen de kuşların yuva yapmak için getirdiği çöp parçaları zamanla kombinin bacasından içeri girerek fanın etrafını sarar. Buna ek olarak kombi içerisinde yanan doğalgazın oluşturduğu kül atıkları da eklenince fanın zamanla daha yavaş dönmesine hatta bloke olmasına neden olabilir. Fanın zamanla dönme hızının düşmesi ile uygun hava gaz karışımını oluşmayacağından kombinin gaz tüketimi artar. Fan bloke olursa fanın değişim yapılması veya tamir edilmesi gerekebilir.

»    Kombi bakımı yapılmazsa » Kombi Ateşleme Arızası Verebilir.

Kombinin yanma odasında bulunan ateşleme elektrotu ve iyonizasyon çubuğunun üzeri zamanla oksitlenir veya kül atıkları bu parçaların etrafını sarar. Bu parçaların düzenli olarak temizlenmemesi, kombinin ateşleme hatası veya alev arızası vermesine neden olabilir.

»    Kombi bakımını yılda bir defa, kış mevsimine girişlerde kombi yanmaya başlamadan önce uzmanına yaptırılmalıdır.

»    Petek temizliği ve kombi bakımı düzenli aralıklarla yapılmalıdır.

»   Kombi bakımı düzenli olarak yaptırıldığında kombide dışarından bakıldığından gözükmeyecek, su kaçakları, yerinden çıkmış kablolar bakım esnasında tespit edilebilir ve erken müdahale edilmesine olanak sağlar.

»    Görüldüğü gibi kombi bakımı ihmal edilirse karşınıza bir daha büyük sorunlar çıkabilir ve bu sorunlar kombi bakım bedelinden çok daha yüksektir. Unutmayın kombiden gelen küçük sesler, büyük sorunların habercisidir. Kombi bakımını yılda bir kez uzmanına yaptırın. Bir çok kullanıcının önemsemediği kombi bakımını düzenli olarak yaptırın ki sürekli sorun yaşamayın, hem kombinin ömrü uzun olsun hem de  tasarruf edin ve kombiden en yüksek verimi alın.