Peteklerin Havası Nasıl Alınır?

Keçiören Kombi ServisiEğer her hangi bir petek ısınmıyorsa, önce peteğin vanasının açık olup olmadığını kontrol edin. Genellikle çocuk olan evlerde sık gördüğümüz nedenlerdendir. Peteğin vanası açık ve hala ısınmıyorsa, peteklerde hava olabilir. lütfen aşağıdaki işlemleri uygulayın.

Peteklerin Havası Nasıl Alınır
Peteklerin Havası Nasıl Alınır

Peteklerin Havası Nasıl Alınır?

Peteklerin havasını almak için peteğin üst kısmında bulunan resimde görüldüğü şekilde purjör anahtarı ile saat yönünün tersine çevirerek su gelene kadar içeride bulunan havayı boşaltın. Su gelmeye başladığında purjör anahtarını saat yönüne çevirerek sıkıca kapatın. Purjör anahtarınız yoksa bu işlemi düz tornavida ile de yapabilirsiniz. Ancak hava alınan kısımdaki purjör hassas olduğundan kolay hasar görmektedir. Düz tornavida ile hava alırken lütfen daha dikkatli olun.

Kombi peteklerinin içerisinde zaman tıkanma veya hava meydana gelebilir buda peteklerin az ısınmasına veya kombinin derecesini yükseltmenize rağmen ısınmamasına neden olur. Peteklerin havasını kendiniz alabileceğiz gibi bir uzman personelden de yardım isteyebilirsiniz.

Bu işlemi yapmanıza rağmen petekler hâlâ ısınmıyorsa, peteklerin içeride temizlenmesi gereken kireç veya pas gibi kimyasal maddeler olabilir. Peteklerin içerisinde oluşan kirlenmelerde peteğin ısınmasını engeller. Petek temizliği için Keçiören Kombi’den petek temizleme hizmeti alabilirsiniz. Ankara Keçiören ve merkez tüm semtlere servis hizmetimiz vardır.