Keçiören Petek Temizleme (Ankara)

Keçiören Kombi Servisi, Kredi Kartı ile Ödeme İmkanı.Keçiören Petek Temizleme Ankara, Özel Petek Temizleme Kimyasalı ile Isınmayan Peteklere %100’e Varan Çözüm. Petek Temizleme Servisi Keçiören.

2020 Keçiören Petek Temizleme Fiyatları

 

2+1 Daire Petek Temizleme Fiyatı: 200 ₺, 3+1 Daire Petek Temizleme Fiyatı: 250 ₺, Dublex Daire Petek Temizleme Fiyatı: 300 ₺’dir. Profesyonel petek temizliği ile ısınmayan peteklere %100’e varan çözüm sağlıyoruz

Kombi Bakımı, Kombi Tamiri, Petek Temizleme, Kombi Kartı Tamiri, Kombi Montajı, Petek Montajı ve diğer Tüm Kombi Servis İşlemlerinde Kredi Kartı İle Ödeme İmkanı


Keçiören ve Ankara’nın tüm semtlerine petek temizleme hizmeti sunmaktayız. Petek temizliği %30’a varan daha fazla ısınma konforu sağlar.

Kombi Bakımı Fiyatları ve Petek Temizleme Fiyatları Keçiören Ankara

Kombi Bakımı Fiyatları ve Petek Temizleme Fiyatları Keçiören Ankara

UNUTMAYIN!!! Kombiden gelen küçük sesler, büyük sorunların habercisidir.

Petek Temizleme Keçiören

KİRLİ VE TEMİZ PETEK KARŞILAŞTIRMASI

Keçiören Petek Temizleme Ankara
Keçiören Petek Temizleme Ankara

Tıkanmış Petek Nasıl Anlaşılır?

Peteklerin üstü sıcak, alt kısmı soğuk mu? Kombinin derecesini yükseltmenize rağmen hala petekler ısınmıyor mu? Bazı petekler iyi ısınıyor, bazıları iyi ısınmıyor mu? O zaman peteklerin temizlenme zamanı gelmiştir. Isınmayan petek ve radyatörleriniz, özel petek temizleme makinemiz ve kimyasallar ile tek tek temizlenmektedir. Sadece banyoda bulunan havlupan veya radyatör sökülerek petek temizleme işlemi yapılmaktadır. Ayrıca petek/radyatör sökülmemektedir. İşlem sırasında ORİJİNAL kimyasal kullanılmaktadır. Petek temizleme işlemi ortalama 2 saat sürmektedir.

Petek Temizliği Öncesi (Keçiören Petek Temizleme)
Petek Temizliği Öncesi (Keçiören Petek Temizleme)

Petek Temizliği Sonrası (Keçiören Petek Temizleme)

Petek Temizliği Sonrası (Keçiören Petek Temizleme)

Keçiören Petek Temizleme

Peki Petekler Neden Tıkanır ve Neden Isınmaz Önemli: Kireç oluşumları, suyun sıcaklığının yaklaşık 30°c civarına ulaşmasıyla başlar. Su ısısı arttıkça kireç oluşumu’da aynı hızda artmaya devam eder. Suyun ısısı arttıkça su buharlaşır ve su içerisinde katılaşan, kalsiyum karbonat, magnezyum karbonat kireç peteklerin yüzeylerine ve metal tesisata yapışarak sistem içerisinde kalır. Bu da; kombinizin eşanjörlerinde ve peteklerde kireçlenmeye neden olur. Bu kireçlenme tesisatta suyun rahat dolaşmasını engeller ve ısı kaybına sebep olur. Kombinin derecesini yükseltmenize rağmen petekler yeteri kadar ısınmaz. Bunun çözümü peteklerin ve kombinin özel kimyasallarla temizlenmesidir. Petek temizliği kombiden daha fazla verim almanızı sağlar.

Peteklerin ortalama 3 yılda bir temizlenmesi gerekmektedir.

Petek Temizleme Keçiören Ankara
Petek Temizleme Keçiören Ankara

KOMBİ PETEK TEMİZLİĞİNİN FAYDALARI

» Petek temizliği ısınma ve konfor olarak geri döner

» Ortalama %30’a varan daha fazla ısı almanızı sağlar

» Peteklerin ve kombinin kullanım süresi uzar.

» Büyük arıza olasılığı daha az olur.

» Unutmayın!!! kombiden gelen küçük sesler, büyük sorunların habercisidir.


KULLANMIŞ OLDUĞUMUZ PETEK TEMİZLEME KİMYASALININ ÖZELLİĞİ
Sistem Temizleyici özellikle yeni ısıtma sistemleri için dizayn edilmiştir. Yeni yapılan ısıtma sistemlerinde montaj kalıntılarını sistemden atar. Sistemin veriminin düşmesini ve yakıt sarfiyatını engeller. Kireç ve çamura karşı esaslı bir çözümdür. Güçlü, ağır iş temizleyicisidir. Sistemde kalan zararlı bakır kalıntılarına karşı koruyucudur. Radyatörlerde korozyon ve noktasal delinmeleri hızlandırabilecek talaş, gres ve korozif tesisat tortuları dahil olmak üzere tüm montaj kalıntılarını sistemden atar.

Tıkanmış Petek Nasıl Anlaşılır, Kirli ve Temiz Petek Karşılaştırması
Tıkanmış Petek Nasıl Anlaşılır, Kirli ve Temiz Petek Karşılaştırması

İşte Petek Temizliği Yaptırmanız için 7 Farklı Neden!

1- Petek temizliği ile kombi derecesini orta seviyede tutarak maksimum ısı elde edersiniz.

2- Yüksek doğalgaz faturası ödemezsiniz.

3- Her petek aynı ısıya ulaşacağından tüm odalar aynı sıcaklık derecesinde olacak bu sayede odadan odaya geçişlerde rahatsızlık verecek bir ısı değişimi hissetmeyeceksiniz.

4- Kombi sıcak su pompası daha rahat çalışacak, kombiniz daha uzun yıllar kullanılabilecek duruma gelecektir.

5- Kombinize en uzak olan odadaki petekler daha iyi ısınacak, ısınmayan kör oda kalmayacaktır.

6- Petek temizliğinde kullanılan kimyasal temizleme ürünü sayesinde petek radyatörlerinizin içi pas tutmayacaktır.  

7- Paslanmayı ve noktasal delinmeleri hızlandıran talaş, gres ve korozif tesisat tortuları dahil olmak üzere tüm montaj kalıntılarını petek temizliği sırasında sistemden atılır.

Petekler, kombiler ile birlikte çalışan ve evi ısıtmaya yarayan cihazlardır. Kış mevsimlerinde evlerin ısınması açısından en büyük yükü petekler taşır. Kombi ile yapılan bağlantının ardından evin her bölmesine yerleştirilen petekler, her koşulda mükemmel bir ısıtma performansı göstererek kombinin enerjisini ısıya çevirir. Evin içine yayılan ısı sayesinde kış mevsimini üşümeden geçirmek mümkün olmaktadır. Her bölmede yer alan petekler farklı yerlerden yanarak evin her ortamda aynı ısıya ulaşmasını sağlar. İstenilecek ısının derecesi kombi üzerinden ayarlandıktan sonra peteklerin ısınması ve evi ısıtması beklenir. Sorunsuz çalışan petekler, kısa süre içerisinde ısınarak evi ısıtma görevine başlar. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı olması gerektiği gibi çalışamayan petekler, hem ısınma da hem de evi ısıtmada oldukça zorluk yaşarlar. Petek Temizleme Keçiören merkez tüm ilçeleri için profesyonel olarak kombi tesisat bağlantınız da herhangi bir problem yoksa Petek Temizleme Keçiören ile ısınmayan tüm peteklere %100 çözüm sunuyoruz. Petek Temizliği ile Isınmayan Peteklere %100 Memnuniyet.

Petek Temizliği Nedir?

Petek temizliği; özel petek temizleme makinesi ve kimyasalı ile banyondan veya her hangi bir yerden petek temizleme makinesinin tesisata bağlanarak kombi tesisatının iç kısmının kireçlenme ve paslanmalardan dolayı tıkanmış tesisatın temizlenerek açılması işlemidir. Petekler kış mevsiminde ısınma tesisatının en önemli donanımlarından biridir. Yaşam alanlarında rahat zaman geçirmek ve kışı sıcak atlatmak için peteklere özen göstermek ve ihtiyaçları olan bakımı yaptırmak gerekir. Petekler bazı durumlarda ısıtma görevini yerine getiremez. Bazen aşırı kullanıma bağlı olarak arıza yapan petekler çoğu zamanda da hava yaparak ısıtma işlevine sahip olmaz. Genelde içinin tıkanmasına neden olan bu problemler neticesinde kombi ne kadar çalışırsa çalışsın petek bu ısıyı dışarıya veremez. Bu durumlarda da bütçeye zarar verecek doğalgaz ve elektrik faturaları ortaya çıkar. Kombiler gibi peteklerde düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyar. Bu nedenle kombi bakımı yaptırılırken peteklerin de bakımının yaptırılması ve içlerinin temizlenmesi gerekmektedir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Isınmayan petek ve radyatörleriniz, özel petek temizleme makinemiz ve kimyasal ile tek tek temizlenmektedir. Sadece banyoda bulunan havlupan veya radyatör sökülerek petek temizleme işlemi yapılmaktadır. Ayrıca petek/radyatör sökülmemektedir.

Adım 1: Banyoda bulunan havlupan veya petek-radyatör yerinden sökülür, suyun geliş ve dönüş durumuna uygun bir şekilde petek temizleme makinesi sökülen peteğin yerine bağlanır.

Adım 2: Tesisatta bulunan kirli su yaklaşık 5 ile 10 dakika süre ile sistemden temiz su gelene kadar atılır. Bu işlem sadece ön temizliktir.

Adim 3: Petek temizleme makinesinin su kabini maksimuma gelene kadar su ile doldurulur ve içine petek temizleme kimyasalı (petek temizleme ilacı) eklenir.

Adım 4: Her petek 5 ile 10 dakika arasında kirlilik duruma göre ana temizlik işlemi yapılır. Petek temizleme işlemi evinizde bulunan petek sayına 1,5 saat ile 3 saat arasında göre değişmektedir,

Son Adım: Tüm petekler 2’şer dakika durulama işlemine tabi tutulur. Bu işlemde bittikten sonra sökülen petek yerine montaj yapılarak kombiden uygun su basıncı kadar (1,5 bar) su verilir ve kombi çalıştırılarak petekler kontrol edilir ve işlem sonlandırılır.
İşlem sırasında ORİJİNAL kimyasal kullanılmaktadır. Petek temizleme işlemi ortalama 2 saat sürmektedir.

Petek Temizliği Neden Yapılmalı?

Eğer peteklerden istenilen verim alınamıyorsa ve yeterli ısıyı vermediği düşünülüyorsa bu durumda o peteğin temizleme vakti gelmiştir. Uzmanlar bu konu ile ilgili olarak her kış başlangıcında petek bakımının yapılması gerektiğini ve kışa hazırlıklı girilmesi gerektiğini belirtir. Soğuk havalarda mağdur olmamak ve sağlık problemleri ile karşılaşmamak için sonbaharda petek temizliği yapılmalı ve temiz petekler ile kış karşılanmalıdır. Keçiören petek temizleme hizmeti sunan firmamız alanlarınızda bulunan peteklerin profesyonel bir şekilde temizlenmesi için çalışır. Kombinin markası ne olursa olsun her türlü kombi ve petek üzerinde detaylı temizlik işlemi gerçekleştirir. Kombi petekleri ne kadar kirli olursa olsun güven duyabileceğiniz bir temizleme hizmeti satın almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Keçiören Petek Temizleme

Kombi Servis Bölgelerimiz:

Keçiören Kombi

Yenimahalle Kombi

Altındağ Kombi

Çankaya Kombi

Mamak Kombi

Aktepe
Aşağı Eğlence
Ayvalı
Bağlum
Basınevleri
Çaldıran
Dutluk
Esertepe
Etlik
İncirli
Kalaba
Kanuni
Kardeşler
Mecidiye
Osmangazi
Ovacık
Pınarbaşı
Sanatoryum
Şenlik
Şenyuva
Ufuktepe
Yakacık
Yeşilöz
Yeşiltepe
Subayevleri

Şefkat

Kamil Ocak

Gümüşdere

Tepebaşı

Gazino

25 Mart
Batı Sitesi
Batıkent
Beştepe
Çamlıca
Çayyolu
Çiftlik
Demetevler
Etiler
Gazi Mahallesi
Kardelen
Karşıyaka
Kentkkoop
Konutkent
Koru Sitesi
Özevler
Söğütözü
Şentepe
Ümitköy
Varlık Mahallesi
Yahyalar
Yaşamkent
Yenimahalle
Yeşilevler

Tüm mahallelere

Akköprü
Altındağ
Aydınlıkevler
Battalgazi
Bostancık
Çamlık
Dışkapı
Doğantepe
Güneşevler
Hamamönü
Karapürçek
Önder
Örnek Mahallesi
Samanpazarı
Siteler
Solfasol
Telsizler
Ulubey
Yavuz Selim
Yıldırım Beyazıt
Yıldıztepe

Tüm mahallelere

Akpınar
Angora Evleri
Anıttepe
Aydınlar
Ayrancı
Bademlidere
Bahçelievler
Balgat
Beşevler
Beysukent
Beytepe
Bilkent
Büyükesat
Cebeci
Çankaya
Çukurambar
Demirtepe
Dikmen
Emek
Kocatepe
Kolej
Maltepe
Mebusevleri
Seyran Bağları
Tandoğan

Tüm mahallelere

Abidinpaşa
Akdere
Akşemsettin
Boğaziçi
Demirlibahçe
Derbent
Dikimevi
Dörtyol
Ege Mahallesi
Gülveren
Hüseyingazi
Karaağaç
Kartaltepe
Kayaş
Kıbrıs Köyü
Köstence
Kutlu
Nato Yolu
Saimekadın
Şehitlik
Şirintepe
Tuzluçayır
Türközü
Üreğil
Yeşilbayır

Tüm mahallelere

Petek Temizleme Keçiören